Blog CadXpert
Druk 3D to nasza pasja

Zwinne wytwarzanie – Formlabs

Zwinne wytwarzanie
(ang. agile manufacturing) to koncepcja takiej organizacji wytwarzania, która zapewnia przewagę konkurencyjną poprzez ciągłe doskonalenie, szybką reakcję, systematyczne podnoszenie jakości, społeczną odpowiedzialność i koncentrację na potrzebach odbiorcy.

Jak wygląda zwinne wytwrzanie z wykorzystaniem druku 3D?
Dowiedz się więcej dzięki historii produkcji ręki robota.

Zdolność do wprowadzania zmian w projekcie produktu podczas procesu produkcyjnego, czyli zwinna produkcja umożliwia inżynierom i projektantom ciągłe doskonalenie produktów końcowych.
Sarah Mendelowitz, kierowniczka zespołu RightHand Labs w RightHand Robotics i Kat Ely, projektantka w laboratorium projektowym CLEAR (partner organizacji), przedstawiają proces produkcyjny dla ReFlex Hand. Opowiadają szczególnie o tym, jak obie firmy postrzegają drukowanie 3D jako zintegrowanego narzędzia do udanej współpracy produkcyjnej.

RHR-exploded.jpg.895x0_q80_crop-smart

(Ręka ReFlex firmy RightHand Labs – widok z podziałem na poszczególne komponenty)

„Mamy bardzo ścisłą relację podczas procesu projektowania, więc dzielimy się pomysłami, które przepływają tam i z powrotem. Jeśli jakiś element podczas produkcji, wymaga zmiany, możemy zaimplementować ten pomysł, drukując jego nową wersję na drukarce 3D Formlabs Form 2. Pracujemy w tym samym mieście, ale w różnych biurach. Każda z nas posiada desktopową drukarkę 3D Formlabs, dzięki czemu nie tracimy czasu na przesyłaniu prototypów kurierem czy dojazdach z jednego biura do drugiego.”

RHR-prototype-gif

Ręka ReFlex Handle od RightHand Labs posiada adaptacyjne, elastyczne palce i dotykowe czujnikialce Są one wykonane z elastycznej żywicy w celu naśladowania zgodności części końcowych.

Dowiedz się więcej o pełnym zestawie żywic inżynierskich firmy Formlabs

righthandrobotics_engineers

RHR-twohands.jpg.895x0_q80_crop-smart

Prototyp ReFlex Hand (po lewej) obok produktu końcowego (po prawej). Produkt końcowy zawiera rdzenie drukowane 3D, które zostały wyprodukowane z form drukowanych w technologii 3D.

Wszystko, czego potrzebujemy w produkcji lub testowaniu, chcemy natychmiast umieścić w naszej ostatecznej wersji produktu. Formlabs Form 2 to narzędzie, które pozwala nam na otrzymywanie tych elementów w bardzo krótkim czasie. Możliwość drukowania 3D w firmie oznacza, że ​​nie musimy czekać na jakąkolwiek zewnętrzną firmę, aby otrzymać nasze prototypy. Możemy przejść od CAD do testu modelu funkcjonalnego w tym samym dniu.

RHR-finger-gif

 

RHR-mold-gif

Laboratorium projektowe CLEAR wykorzystuje odlewanie, aby wykonać palce ReFlex Hand.

RHR-drill-gif

Do naszego ReflexHand dodajemy nowe pomysły i funkcje każdego dnia, o które proszą nas nasi klienci. Prowadzenie małych produkcji seryjnych jest częścią naszej strategii dla produktów ReFlex, ponieważ jest to rodzaj rynku niszowego, a klienci, którzy poszukują konkretnych rzeczy, robią bardzo konkretne badania. I tak, gdy ich potrzeby się zmienią, możemy zmienić nasz produkt, aby je dopasować.

Poznaj drukarkę 3D Formlabs Form 2

     Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *