Skanowanie 3D w CadXpert

Najefektywniejsza droga do modelu 3D!
CADXPERT jest firmą z bogatym doświadczeniem, zajmującą się kompleksową obsługą z zakresu skanowania 3D. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu odwzorujemy nawet najbardziej skomplikowane kształty, o szerokim zakresie gabarytowym (od kilku minimetrów do kilkunastu metrów). Gwarantujemy profesjonalną obróbkę modeli w pełni dostosowaną do późniejszego przeznaczenia pliku.

Nasze urządzenia są w pełni mobilne, nie ma znaczenia czy skanujemy w naszej siedzibie, u Państwa, na hali produkcyjnej czy na zewnątrz. Technologia skanowania 3D ma zastosowanie w:

Odwzorowaniu

obiektów o złożonej geometrii, niemożliwych do zaprojektowania w konwencjonalnym oprogramowaniu do modelowania 3D

Odtwarzanie i modyfikacja

obiektów, dla których dokumentacja jest niedostępna (np. stare elementy)

Archiwizacja kształtów

np. uzębienia, dzieł sztuki, obiektów, itd.

Kontrola jakości i powtarzalności

możliwość dokładnego pomiaru i analizy wyników

Powielanie

zeskanowanych obiektów w technologii np. druku 3D

Cennik Skanowania 3D

Najefektywniejsza droga do modelu 3D!
Aby otrzymać precyzyjną wycenę usługi skanowania prosimy o przesłanie zdjęć obiektu rzeczywistego bądź jego opisu. Nasi specjaliści skontaktują się z Państwem w celu szczegółowego omówienia potrzeb, przeznaczenia, wymaganej dokładności oraz zastosowania skanu. Bazując na Państwa wymaganiach dobierzemy odpowiedni skaner, metodę pomiarową jak i metodę obróbki pliku.

Zapraszamy także do naszej siedziby w Krakowie, gdzie bezpośrednio skonsultować możecie Państwo z naszymi ekspertami konkretny obiekt oraz dowiedzieć się więcej o technologii skanowania 3D.
Drukarka 3D MakerBot Replicator 2

Skanowanie 3D krok po kroku

Na podstawie gabarytu, kształtu obiektu do skanowania oraz późniejszego przeznaczenia pliku (druk 3D, kontrola jakości, dokumentacja CAD itp.) nasi specjaliści dobierają odpowiedni skaner oraz metodę skanowania.
Każdy obiekt do skanowania jest inny, co wymaga indywidualnego podejścia do wszystkich zagadnień. Obiekty przeźroczyste oraz silne refleksyjne (szkło, wypraski, wypolerowane metale) są niewidzialne dla skanerów, w związku należy je zmatowić. Wykorzystujemy do tego w pełni zmywalną kredę w spreju. Obiekty wielkogabarytowe należy obkleić znacznikami, które pozwalają na skanowanie modelu o dowolnych gabarytach oraz znacznie poprawia dokładność.
W tym etapie plik zostaje przekazany naszym inżynierom, którzy w razie potrzeb wygładzą powierzchnie, poskładają uszkodzony detal, wykonają model parametryczny (.stp), naniosą wszystkie niezbędne zmiany które zażyczy sobie klient bądź przeprowadzą kontrolę jakości (sprawdzenie odchyłek, kątów, wymiarów itp.).
Dokonanie pomiarów. Czas wykonania zależy od metody, gabarytów oraz stopnia skomplikowania obiektu. Produktem wyjściowym z tego etapu jest, w zależności od dobranego urządzenia oraz przeznaczenia, plik STL gotowy do wydruku bądź chmura punktów (ASC), która posłuży do dalszej obróbki danych.

Zastosowania

Chcesz być na bieżąco z ofertą CadXpert ?

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.