Blog CadXpert
Druk 3D to nasza pasja
agh-blog

Razem z AGH kształcimy specjalistów ds. druku 3D

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mogą poznać tajniki technologii drukowania 3D i skanowania 3D za sprawą współpracy uczelni z naszą firmą. Odbyły się już pierwsze zajęcia, na których specjaliści CadXpert prezentowali technologie przyrostowe i zagadnienia inżynierii odwrotnej. Objęcie patronatem uruchomionej specjalności jest dla nas zaszczytem – mówi Maciej Dukat, Dyrektor Handlowy.

Ze współpracy firmy CadXpert i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mogą korzystać studenci kierunku inżynieria materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Przedmiot o nazwie Metody przyrostowego formowania w inżynierii materiałowej i medycynie jest prowadzony w Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych. Nowatorski przedmiot powstał z inicjatywy prof. dr hab. inż. Stefana Szczepanika.

W ostatnich latach udało nam się rozwinąć firmę CADXPERT, działającą prężnie w branży druku 3D. Prywatnie, jako podwaliny mojej przygody z inżynierią traktuję studia na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej przy AGH w Krakowie. Swoistym zaszczytem i niejako powrotem do naukowych korzeni jest objęcie przez naszą firmę patronatu nad uruchomianą przez Pana Profesora Stefana Szczepanika specjalnością oferującą kształcenie w zakresie technologii druku 3D i inżynierii odwrotnej – wyjaśnia Maciej Dukat, Dyrektor Handlowy w firmie CadXpert.    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *