Blog CadXpert
Druk 3D to nasza pasja
cx2

Odwiedź nasze stoisko podczas Dni Druku 3D w Kielcach 28-30 marca

Targi Kielce po raz kolejny będą gospodarzem największego wydarzenia w środowisku druku 3D w naszym kraju. Podczas trzech dni targowych będą Państwo mieli okazję zobaczyć na własne oczy urządzenia od wiodących producentów drukarek 3D na świecie firm MakerBot/Stratasys oraz Formlabs.
Czytaj więcej

cx1

Usługi druku 3D na przemysłowych systemach druku 3D Stratasys

Z początkiem roku rozszerzyliśmy nasz park maszynowy o profesjonalne urządzenia firmy Stratasys pracujące w technologii FDM oraz PolyJet. Systemy druku 3D firmy Stratasys pozwalają na zapewnienie jeszcze wyższej jakości świadczonych usług oraz szerszej gamy materiałów do druku 3D.

Czytaj więcej

jpg

Stratasys F123 – Relacja z pokazu premierowego

W ubiegły czwartek mieliśmy przyjemność odwiedzić małe miasteczko położone na obrzeżach Frankfurtu nad Menem, gdzie odbył się oficjalny pokaz najnowszej serii drukarek 3D Stratasys – F123. Pierwsze pozytywne wrażenie zrobiła na nas sceneria eventu – kompleks czterech bardzo nowoczesnych, przeszklonych biurowców praktycznie pośrodku niczego. Z okien rozpościerał się piękny widok na otaczający nas las. Największe wrażenie zrobiły na nas drukarki – czyli dwa modele F370 – o imponujących rozmiarach  ok 160 cm wysokości i ponad 200 kg zamkniętych w obudowie o nowoczesnym designie. Obecnie technologia pozwala na tworzenie maszyn nieskierowanych do użytku domowego, które są ładne, zawierają wiele smaczków, a nie są tylko prostopadłościanem z logo producenta i kilkoma przyciskami. Projektanci w przypadku najnowszej serii na pewno się nie ograniczali – sami zobaczcie Czytaj więcej

mk

Replicator+ przeszedł ponad 380 000 godzin testów, dowiedz się co wykazały

Jak jeszcze może postąpić firma wypuszczająca na rynek nową generację drukarek 3D w momencie, gdy jest już najbardziej rozpoznawalną marką w swoim segmencie?

Czytaj więcej

wzor (1)

Form 2 – Szybkie prototypowanie z użyciem różnych materiałów

Szybsze prototypowanie z szeroką gamą materiałów

Sebastian Leifels został postawiony przed wyzwaniem: stworzyć prototyp, który wyglądem i swoim zachowaniem, będzie jak najbardziej zbliżony do finalnego produktu, a także gotowy do ostatecznej produkcji. Jako product designer w firmie Wohler (niemiecki producent technologii mierniczej i inspekcyjnej), Sebastian zobligowany był do zaprojektowania prototypu, który będzie cechował się tą samą estetyką i funkcjonalnością, co produkt finalny. Jak twierdzi sam Leifels: “niezwykle ważnym jest aby na tym etapie procesu projektowego zapobiegać pomyłkom. Jakiekolwiek modyfikacje w odlewie, jak i w samym produkcie, ciągną za sobą ogromne koszty, nierzadko sięgające nawet kwot z sześcioma zerami (EUR).”.

Czytaj więcej

blog2

Żywice Formlabs – stworzone przez profesjonalistów dla profesjonalistów

Niezależnie od tego czy jesteś inżynierem czy projektantem, opierasz się na pracy z użyciem odpowiednich surowców i narzędzi.  Czytaj więcej

jpg

Nowa seria drukarek 3D Stratasys – F123

   blog1

W dniu 6 lutego na konferencji SolidWorks World 2017 STRATASYS zaprezentował swoją najnowszą serię drukarek 3D F123. Pod tą nazwą kryją się trzy premierowe modele profesjonalnych urządzeń o oznaczeniach F170, F270 oraz F370, pracujących w technologii FDM. Pozwalają na pracę zarówno z tanimi materiałami do szybkiego modelowania takimi jak PLA czy ABS jak również z materiałami inżynierskimi jak ASA oraz PC-ABS. Seria F123 została zaprojektowana z myślą o najwyższej możliwej wydajności i jakości oraz jest przystosowana do obsługi przez użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Nowa konstrukcja urządzeń zapewnia bardzo cichą pracę na poziomie 45 dB, dzięki czemu mogą one pracować w warunkach biurowych.

Czytaj więcej

blog

Formlabs Form 2 już w naszej ofercie!

Jako autoryzowany dystrybutor produktów Formlabs w Polsce przedstawiamy jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie drukarek 3D klasy desktop.

Czytaj więcej

einscan_blog

Skaner 3D EinScan-Pro już w naszej ofercie!

Zapraszamy do zapoznania się z wielofunkcyjnym, kolorowym skanerem 3D EinScan-Pro.

Czytaj więcej

blog

Relacja z konferencji FORUM DRUKU 3D

Zapraszamy do zapoznania się z relacją konferencji Forum Druku 3D, która odbyła się 1 grudnia w Krakowie.

Czytaj więcej